Porselen Laminate Veneer

Porselen Laminate Veneerler, dişlerin kalıcı renk bozukluklarında, diş boyutları ve dişlerin şekillerinde estetik tedavi zorunluluğu olması durumunda önerdiğimiz en konservatif tedavi yöntemidir.

Dişlerinizde bazı patolojik sebeplerle renk bozulmaları gerçekleşebilir. Bazı renklenmeler diş yapısından, yaşlanmadan, menopoz dönemi değişimleri gibi nedenlerden kaynaklanır, ve ancak porselen laminate veneerler gibi kapsamlı estetik tedaviler ile giderilebilir. Diş boyutlarında bozukluk bulunan hastalarımız için de porselen laminate veneerler uygundur.

Porselen Laminate Veneer’ ler çok ince porselen yapraklardır ve diş yüzeyine minimal düzeyde (0,3 – 0,7 mm.) aşındırma yapılarak uygulanır. Bir lens kalınlığında olan Porselen Laminate Veneer’ ler mevcut dişler kesilmeden, istenilen renk ve formda hazırlanarak aşındırılmış diş ön yüzeyine yapıştırılırlar. Estetik diş hekimliği tedavileri arasında en tatmin edici sonuçları en az müdahale ile elde ettiğimiz, konzervatif, aynı zamanda da çok popüler bir uygulamadır. Kırılmaya karşı dayanımlı ve ışığı geçiren bu malzeme metal içermemektedir. Hastalarımızın renklenmiş, kırılmış, malforme ya da giderilebilir dizilim bozukluğu olması durumunda konservatif bir yöntem olarak dişhekimlerince tercih edilmektedir. Hastalara acı vermeyen ve buna karşılık ağız ve diş estetiğinde mükemmel sonuçlar veren güzel bir uygulamadır.

Uygulama sonrası Porselen Laminate Veneerlerde renkler stabil kalır. Mevcut dişlere yapıştırılan porselen laminate veneerlerin yapıştırıldıkları yüzeyle bağlantıları güçlüdür, ve ağız içinde oluşacak gerilme kuvvetlerine dirençlidirler. Uygulama süresi diğer estetik tedavilere oranlar oldukça kısadır ve doğru hastaya doğru şekilde uygulandıklarında kısa hazırlık sürelerinde mükemmel sonuçlar verir.

veneer.jpg
veneer2.jpg
Ağız ve diş sağlığınız çok kıymetli. Ertelemeyin...