Ortodonti

Ortodonti alt ve üst çene bozuklukları, diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi amaçlı uygulanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Hastalarımızın diş çapraşıklıkları sebebiyle gülüşlerinden memnun olmadıkları durumlarda ortodonti tedavisi uygulanmaktadır. Hastalarımızın çoğunun çocukluk ya da gençlik dönemlerinde yapılan bir tedavi olduğunu düşündükleri ortodonti, sanılanın aksine her yaştan hastamızda rahatlıkla uygulanan ve harika sonuçlar veren bir uygulamadır. 

Diş telleri her yaşta güzel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz. Tedavi süresince tel görüntüsünden rahatsız olan hastalarımız için yeni yöntemler bulunmaktadır. Invisalign yada benzeri şeffaf plak sistemleri ile yapılan ortodonti tedavisini bu gibi durumlarda önermekteyiz. Tedavi süresi çapraşıklık oranı ve ağız ve çene yapısındaki sorunlara göre değişkenlik göstermektedir. Fakat ufak estetik amaçlar ile ortodonti tedavisi gören hastalarımızda tedavi süreleri 4-6 ay arasındadır.   

Kliniğimizde ortodonti tedaviniz diş hekimlerimiz ve ortodonti uzmanımız eşliğinde planlanır. Detaylı ağız ve diş muayenenizin sonucunda, tüm ağız ve diş sorunlarının değerlendirilmesinin ardından ortodonti tedavisinin gerekliliği ve şekli belirlenir. Her hastamıza özel bir tedavi planlaması yapılır, bu planlama kapsamında başka işlemler ve gerekli ise ortodonti arasında sıralama ve süre planlaması hekimlerimiz tarafından belirlenir.

tel1.jpg
Untitled-5.jpg
Ağız ve diş sağlığınız çok kıymetli. Ertelemeyin...