İmplant

İmplant, ağızda eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazanabilmek için çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant diğer diş tedavi yöntemlerine kıyasla daha hızlı ve acısızdır. Anestezi diğer işlemlerde uygulanan anestezi ile birebir aynıdır. Avantajları düşünüldüğünde, 6-7 dakika süren bir implant yerleştirme işlemi hastalarımızın ve hekimlerinin çabalarına kesinlikle değen bir işlemdir.

İmplant işlemlerinde başarı öncelikli olarak hastanın çene kemiği kalitesine bağlıdır. Diş hekiminizin kemik durumunu değerlendirmesinin ardından yeterince güçlü bir zemin hazırlayabilmek için eğer gerekirse kemik yetersizliğinin önüne geçebilmek üzere, kemik tozu eklenebilir. Kemik tozu eklenmesi ve üzerine implant yerleştirilmesi yeterince güçlü kemik yapısı olmayan hastalarımızda da bu işlemin uygulanmasına imkan sağlamaktadır. İyileşme ve kemik durumunun implant sonrası yeterli düzeyde kuvvetli oluşu diş üst yapısının bir kaç hafta sonrasında yerleştirilmesine olanak verir.

Diş çekimi ardından boşluk oluşması halinde implant uygulamasının en kısa sürede yapılması önemlidir. Bu boşluğun implant ile kapatılmaması durumunda çekim yapılan kısımda kemik erimesi yavaş bir seyirde başlar ve uzun zaman boş kalan bölgede kemikde çöküntü oluşur. İmplant tedavileri bu tür çöküntüleri engeller, çöküntü başlamış dahi olsa bu süreci durdurur ve böylelikle çene kemiği yapısını korur. O nedenle hastalarımızın özellikle boşluk olan dişlerinde implant tedavilerini geciktirmemeleri önemlidir. Gecikmeden yapılan bir implant tedavisi, her zaman, hem hasta, hem de hekim için daha kolay gerçekleştirilir ve daha başarılı olur. 

 

601918330-612x612.jpg
implante-848x489.jpg
Ağız ve diş sağlığınız çok kıymetli. Ertelemeyin...