Bonding

Bonding işlemi, dişlerde küçük şekil bozuklukları, kırıklar, boşluklar gibi estetik problemlerin giderilmesi için tek seansta kompozit malzemeler ile tekrar düzenleme ve ek yapılması işlemidir. Estetik diş hekimliğinde sıklıkla uyguladığımız, kısa, rahat ve çok etkili sonuçlara ulaştığımız, hastalarımızın çok memnun kaldığı bir işlemdir. 

Dişlerinizdeki çapraşıklık problemi ortodonti tedavisini gerektirmeyecek düzeyde ise, bonding işlemi ile dişlerinizdeki çapraşıklıklar kolayca giderilebilir. Dişlerde yaşa ve gece sıkmaya bağlı aşınmalar, küçük kırıklar oluştuysa yine bonding işlemi ile yepyeni bir gülüşe tek seansta ulaşabilirsiniz. 

Bu yöntem klasik diş kaplama yöntemlerine kıyasla dişe ya hiç yada minimal düzeyde aşındırma yapılarak uygulanır. Geri dönüşü olan bir işlemdir. Bu özelliğinden dolayı koruyucu diş hekimliğinin çok tercih edilen bir uygulamasıdır. Çoğu hastamızda bonding işlemi esnasında uyuşturma dahi gerekmemektedir.  

Bonding uygulamasının kullanım süresi oldukça uzundur. Ancak hastalarımızın sert nesneleri ısırmak ve kırmaktan kaçınması gerekmektedir. Darbe ve baskıya maruz kalabilecek kısımlara uygulanan bonding kullanımda hassasiyet ister. Aslında tüm dişlerimize özenli davranarak baskı ve sert kullanımdan kaçınmalıyız. Bonding uygulamaları sonrası dişlerimize her zaman göstermemiz gereken hassasiyeti devam ettirmemiz yeterlidir. 

bonding1.jpg
bonding4.jpg
Ağız ve diş sağlığınız çok kıymetli. Ertelemeyin...